IN CURAND VIDEO


UPDATE 10 Octombrie: Suntem bucurosi sa va anuntam ca Andrada Uskar este vindecata de leucemie. Vom reveni cat mai repede posibil cu un material video de multumire cu Andrada si familia ei.

familie Stimati frati, suntem bucurosi sa va anuntam ca Andrada Uskar este vindecata de leucemie. Andrada este din Calan, jud. Hunedoara, si se afla in atentia asociatiei noastre de doi ani de zile. A fost diagnosticata cu leucemie in toamna anului 2011 si a fost internata de urgenta la Clinica San Matteo din Italia. Timp de un an de zile tratamentul a fost foarte greu si costisitor, fiind suportat de catre statul roman. Rezultatele au fost bune, insa Andrada trebuia sa continue tratamentul la aceiasi clinica timp de inca alti doi ani de zile, care costau 1 500 de euro lunar. In Septembrie 2012 asociatia noastra ,,Misiunea Speranta pentru Romania'' a preluat cazul Andradei Uskar, pentru a o ajuta luna de luna sa poata avea cei 1 500 de euro necesari tratamentului. Astfel ca, timp de doi ani de zile, din donatii, sponsorizari si contributia substantiala a Librariei Maranatha, am reusit luna de luna sa ii asiguram suportul financiar necesar pentru tratament.

Atunci cand nu reuseam din donatii si sponsorizari sa acoperim necesarul financiar, mereu Libraria Maranatha a fost cea care a acoperit golul. Au fost luni in care aveam mai multe cazuri umanitare in desfasurarea, iar suportul pentru Andrada a venit numai din partea Librariei Maranatha.

Am reusit sa o ajutam pe Andrada prin Libraria Maranatha doar datorita dvs, clientii nostri. Va multumim ca ati ales Libraria Maranatha. Va multumim ca ati ales sa comandati carti crestine, Biblii, cadouri crestine, romane crestine, ect, de la libraria noastra si in felul acesta sa contribuiti la salvarea vietii Andradei.

In Numele lui Isus va multumim ca sunteti clientii nostri si partenerii nostri in aceste actiuni de misiune si ajutor crestin.

Cu respect

Echipa Libraria Maranatha

www.librariamaranatha.ro